ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΔΙΑΧΥΣΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS KA1

Την Τετάρτη 21-6-2023 στο χώρο εκδηλώσεων του Γυμνασίου Τρικάλων Ημαθίας πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση διάχυσης των αποτελεσμάτων της Δράσης ΚΑ 1 Erasmus+ 2022-1-EL01- KA122-SCH-000076944 με τίτλο: « Ας διδάξουμε διαφορετικά απαντώντας στις σύγχρονες προκλήσεις » που υλοποιήθηκε κατά τη σχολική χρονιά , 2022-2023. Στην εκδήλωση παρευρέθησαν στελεχη της εκπαίδευσης και εκπαιδευτικοί από άλλα σχολεία καθώς και γονείς και μαθητές. Η εκδήλωση ξεκίνησε με ομιλία της Διευθύντριας, Χάνδρου Κυριακή, σχετικά με το θεωρητικό πλαίσιο του Erasmus+ και τους στόχους των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων και ακολούθησαν παρουσιάσεις όλων των μελών της ομάδας αποστολής , Χάνδρου Κυριακή, Βαφειάδου Χρύσα, Καρακίτσου Ελένη, Τσιάμη Σοφία και Καλιάνη Στεφανία. Η παρουσίαση περιελάμβανε επίσης την περιγραφή της διαδικασίας έως και την υλοποίησή της με παρουσίαση όλων των δράσεων και των projects που υλοποιήθηκαν από τις παραπάνω εκπαιδευτικούς όπως και αναφορά στα αποτελέσματα των ερωτηματολογίων που διενεργήθηκαν πριν και μετά την υλοποίηση του προγράμματος σε μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Τρικάλων

Κυριακή Χάνδρου ΠΕ06