9η Ημερίδα ΟΜΦΑΛΟΥ για την αειφόρο αγροτική ανάπτυξη και την γεωργία πολλές κρίσεις, ένα στρατηγικό σχέδιο…και μετά τι;

Σήμερα Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2022,είμαστε και πάλι στα Τρίκαλα Ημαθίας.

Αυτή τη φορά για να προσφέρουμε μια ευκαιρία στις μαθήτριες και στους μαθητές μας να βρεθούν σε ένα ετήσιο συνέδριο- ημερίδα, τον “Ομφαλό”, ανάμεσα σε σημαντικούς ανθρώπους, καθοδηγητές της αειφόρου αγροτικής ανάπτυξης. Τα παιδιά είναι το μέλλον και γι’ αυτό λοιπόν αποφασίσαμε να τα βοηθήσουμε να αρχίσουν να αναλαμβάνουν το ρόλο τους στην κοινωνία, να ακουστούν οι φωνές τους, οι σκέψεις τους, τα ερωτηματικά τους ανάμεσα σε όλους. Το σχολείο είναι κομμάτι της τοπικής κοινότητάς, οφείλει να ενισχύει την ένταξη των μαθητών στην κοινωνική πραγματικότητα που μεγαλωνουν, να στοχάζονται και να αναπτύσσονται πολύπλευρα τις κοινωνικές αλλά και άλλες προσωπικές τους δεξιότητες. Ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη την κα. @Αννα Μπρισίμη και τις/τους μαθήτριες/ες μας:

1. Γιαντσιδιωτη Άννα Μαρία 2. Κούτσιας Ηλίας 3. Παρισίδης Δημήτρης 4. Παρίσιδης Παρης Αντώνης 5. Φετεινίδης Αβραάμ

Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον καθηγητή και διοργανωτή της εκδήλωσης, Δρ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟ ΚΑΡΑΝΤΙΝΙΝΗ.

Η Διευθύντρια Κυριακή Χάνδρου