Αγιασμός για το σχολικό έτος 2020-2021

Ο Αγιασμός του Γυμνασίου Τρικάλων θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14/9/2020 στις 11.15π.μ. Η προσέλευση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί με τα λεωφορεία. Οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν τα βιβλία της νέας σχολικής χρονιάς μαζί με τον κανονισμό λειτουργίας του σχολείου, στον οποίο εσωκλείονται συνοπτικές οδηγίες σχετικά με τις οδηγίες του Ε.Ο.Δ.Υ και τη χρήση μάσκας σχετικά με τις οποίες θα ενημερωθούν οι μαθητές/ριες. Επίσης θα διανεμηθούν οι υπεύθυνες δηλώσεις και τα δελτία υγείας τω μαθητών/ριών της Α τάξης. Οι υπεύθυνες δηλώσεις θα συμπληρωθούν από τους κηδεμόνες και θα επιστραφούν με τα παιδιά στο σχολείο. Εφόσον έχουν αλλάξει τα στοιχεία επικοινωνίας των μαθητών/ριών των Β και Γ τάξεων, παρακαλούμε οι κηδεμόνες να μεριμνήσουν άμεσα να συμπληρώσουν εκ νέου την υπεύθυνη δήλωση .

Η προσέλευση στο σχολείο και στα λεωφορεία απαιτεί τη χρήση της προστατευτικής μάσκας.

Πολύ σύντομα θα ακολουθήσει και αναλυτική ενημέρωση των γονέων/κηδεμόνων από τη Διευθύντρια και το Σύλλογο Διδασκόντων του Γυμνασίου.

Καλή Σχολική Χρονιά

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Καθηγητών